Kategorie
Bez kategorii

Co ciekawego w lutym? – OFKS, Maturalnie z NZS i Wampiriada!

Wiosna coraz bliżej, a obowiązków i sposobów niesienia pomocy innym coraz więcej. W lutym Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie podjęło się wielu wyzwań. Nasi NZSiacy kontynuowali takie wydarzenia jak OFKS, Wampiriada i Maturalnie z NZS!

Zacznijmy jednak od początku. Skomplikowany skrót OFKS to nic innego jak Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej. Tegoroczna edycja miała trochę inny wymiar, niż poprzednie, ponieważ w całości odbywała się online. W lutym odbyło się wydarzenie, w którym bezpłatnie mógł uczestniczyć każdy. Przechadzając się po wirtualnym pokoju, mogliśmy przenieść się do innego świata, czy też odpocząć i uciec od zgiełku codzienności, oglądając wystawy prac z ubiegłych edycji.

Kolejnym ważnym wydarzeniem poprzedniego miesiąca był projekt Maturalnie z NZS. Nasi członkowie wytrwale pomagali przyswoić wiedzę tegorocznym maturzystom. Pomimo trudnej sytuacji, członkowie naszej organizacji robią wszystko co w ich mocy, aby przystępujący do najważniejszego egzaminu w swoim życiu pamiętali najistotniejsze informacje z przedmiotów, które będą zdawać. W tym celu na oficjalnej stronie Maturalnie z NZS pojawiały się różne pomoce naukowe, a także spotkania z gośćmi specjalnymi, którzy m.in. radzili, jak radzić sobie z przedmaturalnym stresem.

Jednym z najbardziej znanych wydarzeń ubiegłego miesiąca był aktywny udział członków naszej organizacji przy akcji Wampiriada. Ogólnopolski projekt honorowego oddawania krwi przez studentów przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ma swoje dwie tury – wiosenną i jesienną. Wampiriada ma głównie na celu chęć pomocy innym. Czasami oddana przez nas krew może przecież uratować komuś życie. W tym roku Wampiriada, ze względu na charakter zdalny, odbywała się przez cały miesiąc, promując ideę krwiodawstwa oraz wspierając zbiórkę pieniędzy na leczenie chorego Kasperka.

W imieniu całej organizacji serdecznie dziękujemy każdemu zaangażowanemu w akcję Wampiriady i za wsparcie, które było widoczne na każdym kroku. Dziękujemy również, że byliście z nami i mogliście „posmakować” sztuki w wykonaniu naszych studentów podczas tegorocznej edycji OFKS. Za maturzystów mocno trzymamy kciuki podczas próbnych matur!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *