Projekty

Na naszym oddziale uczelnianym NZS organizujemy cyklicznie następujące projekty :

  • Drogowskazy Kariery (DK)
  • Wampiriada
  • Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej (OKFS)
  • Prawie Kino (PK)
  • Studiuję – Głosuję!
  • Złóżmy się na Święta (we współpracy z Samorządem Studentów UKSW)
  • Przystanek Pasja
  • Stand-up Level-up

Pięć pierwszych projektów jest projektami krajowymi, natomiast pozostałe należą do kategorii czysto autorskich.

Drogowskazy kariery

DROGOWSKAZY KARIERY pozwalają studentom ma podniesienie kompetencji (zarówno miękkich jak i twardych) oraz swojej wartości i konkurencyjności na rynku pracy.

Projekt pomaga studentom w kształtowaniu ich przyszłości i odnalezieniu najlepszej drogi rozwoju poprzez zaprezentowanie możliwości, jakie dają im praktyki, staże i praca w przedsiębiorstwach polskich i zagranicznych.

Każdorazowo wybierany jest temat przewodni Drogowskazów, którym NZS będzie się kierował podczas ich organizacji. Projekt ma na celu pokazanie zawodów poprzez spotkania z czołowymi pracodawcami oraz pracownikami danej branży.

Wampiriada

Głównym celem projektu jest uświadamianie obywateli, jak wiele mogą zrobić dla drugiego człowieka poprzez oddawanie krwi. Ważnym aspektem jest aktywizacja osób, które nie mogą oddawać krwi by mogli inaczej wspomóc wydarzenie. Akcja zakłada nie tylko zebranie jak największej ilości krwi, lecz także promowanie szeroko pojętej idei dobroczynności i zdrowego trybu życia.

Projekt ten objęty został Honorowym Patronatem Ministerstwa Zdrowia oraz współpracą z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na kilkudziesięciu uczelniach w całej Polsce. W poszczególnych regionach akcje oddawania krwi odbywają się cyklicznie w kilku edycjach. Zbiórkom towarzyszą dodatkowe wydarzenia.

Pod koniec roku akademickiego odbywa się także finał projektu organizowany w mieście, które w danym roku jest siedzibą Centrum Krajowego projektu.

Projekt odbywa się zwyczajowo dwa razy do roku, a każdej edycji projektu towarzyszą dodatkowe atrakcje przyciągające potencjalnych krwiodawców.

Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej (OKFS)

Jest to inicjatywa mająca na celu nie tylko poszerzenie wiedzy studentów interesujących się fotografią. Dokonujemy tego poprzez organizację specjalnie dla nich przygotowanych darmowych warsztatów prowadzonych przez ekspertów z różnych dziedzin fotografii. Najważniejszym wydarzeniem jest jednak konkurs fotograficzny z galą finałową i nagrodami. Jesteśmy przekonani, że jego formuła zachęca do aktywności i pomaga rozwijać pasję wśród studentów.

Studiuję – Głosuję!

Jednym z ważniejszych elementów rozwijających kompetencje studentów, sympatyków oraz członków NZS jest świadomość obywatelska.

By móc spełnić to zadanie stworzyliśmy program aktywizacji politycznej oraz obywatelskiej poprzez zachęcenie studentów do wzięcia udziału w wyborach samorządowych, prezydenckich,  do Samorządu Europejskiego oraz rektorskich, a także organizowanie spotkań z ekspertami  z zakresu politologii, socjologii i pokrewnych dziedzin. Dodatkowo poprzez media społecznościowe staramy się poszerzać wiedzę studentów z zakresu praw i obowiązków przysługujących wyborcom.  

ZŁÓŻMY SIĘ NA ŚWIĘTA

Jest to pierwszy projekt współtworzony wraz z Samorządem Studenckim UKSW.

Ideą, jaka stoi za projektem, którego odbyły się już II edycje, jest zachęcenie studentów do działań na polu charytatywnym. Celem tego cyklicznego projektu jest przekazanie darów dla Towarzystwa Przyjaciół Dzieci na warszawskim Mokotowie.

Zadaniem Towarzystwa oraz naszej akcji jest wsparcie ogólnopolskiego wydarzenia „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Oprócz Samorządu Studentów,  współpracowaliśmy z innymi instytucjami znajdującymi się na kampusie przy ul. Wóycickiego: przedszkolami, szkołą podstawową oraz liceum.

Podczas ostatniej edycji w czasie 60 godzin dyżurów, dzięki ofiarności wszystkich uczestników, udało się zebrać prawie 35 pełnych kartonów darów.

Przystanek Pasja

Dzięki temu projektowi macie szansę podzielić się swoją pasją, poznać i pokochać zupełnie nowe formy wyrażania siebie i spędzania wolnego czasu. Przystanek Pasja daje Wam szansę na zdobycie nowych inspiracji, pokazanie światu swoich zdolności i miłe spędzenie czasu w gronie kreatywnych i otwartych na nowe doświadczenia osób. Organizujemy festiwale, na których możecie opowiadać o swoich zainteresowaniach na specjalnych spotkaniach i warsztatach. Każda pasja jest cudowna i jedyna w swoim rodzaju, dlatego nie ograniczamy się do konkretnych dziedzin i tematyk. W Przystanku Pasja mogą brać udział osoby w każdym wieku. Najnowszą akcją był konkurs fotograficzny, w którym zachęcaliśmy do przesyłania zdjęć pokazujących Wasze pasje.

Stand-up Level-up

Stand-up Level-up to wydarzenie, gdzie możesz wykazać się swoimi umiejętnościami w dziedzinie stand-up i wygrać własne show.